Jakie buty kupić na halluksy

Jakie buty kupić na halluksy

Jeśli cierpisz na hallux valgus, być może zastanawiasz się, jakie buty kupić, aby pomóc w swoim stanie. W tym artykule dowiesz się o zmianie rodzaju noszonych butów, odwróceniu wkładek i zabiegach chirurgicznych. Twój lekarz wyjaśni również, jak rozpoznać i leczyć to schorzenie. Jeśli cierpisz na hallux valgus, powinieneś jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu podjęcia właściwego leczenia.

Zmiana stylu obuwia

Istnieje kilka korzyści ze zmiany stylu obuwia, jeśli cierpisz na hallux valgus. Oprócz zmniejszenia bólu i dyskomfortu, zmiana stylu butów może poprawić funkcjonowanie stopy. Według Uniwersytetu w Cambridge, zmiana stylu obuwia może zwiększyć długość palców i zapobiec rozwojowi bunions. Naukowcy zbadali 177 szkieletów z Cambridge i przyjrzeli się kościom stopy, aby sprawdzić, czy występuje u nich hallux valgus.

Aby uniknąć bólu i dyskomfortu spowodowanego przez hallux valgus, noś buty z szeroką cholewką. Buty z szeroką cholewką pomagają uniknąć uciskania palców. Buty damskie często przedkładają estetykę nad wygodę, co może sprawić, że będą bardziej podatne na hallux valgus. Rozwiązaniem tego problemu jest rzadsze noszenie wysokich obcasów. Kobiety powinny unikać noszenia wąskich butów z wysokimi obcasami.

Sprawdź:  Szary garnitur - jakie buty wybrać?

Wkładki odwracające

Wkładki odwracające do butów na halluksy to sposób na skorygowanie tego schorzenia. Problem z tradycyjnymi wkładkami polega na tym, że nie zapewniają one wsparcia dla łuku stopy, co powoduje powstanie płaskiego miejsca w paluchu. Leczenie korekcyjne jest wymagane, gdy dziecko ma ponad dwa lata i ma chód z palcami. Wkładki do butów odwracających pomagają przekwalifikować postawę stopy i są skuteczne w leczeniu hallux valgus.

Odwracające wkładki do butów na halluksy rozpoczynają się od cienkiej wkładki z włókna węglowego, która wystaje poza głowę pierwszego śródstopia. Urządzenie zawiera również płytkę propulsywną pod wkładką do buta. Badania pokazują, że ta wkładka pomaga co najmniej 70 procentom pacjentów i zapewnia ulgę w bólu spowodowanym przez hallux valgus. Jest również skuteczny w kontrolowaniu ruchu dużego palca u nogi.

Sprawdź:  Jak wybielić pożółkłe buty

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne w przypadku hallux valguis mogą być konieczne, aby skorygować tę deformację. Przed wykonaniem operacji lekarz wyjaśni możliwe ryzyko i powikłania. Po zabiegu pacjent spotka się z lekarzem, który poda znieczulenie i oceni jego stan zdrowia. W razie potrzeby operacja może być wykonana tego samego dnia co badanie. Istnieje kilka powszechnie akceptowanych procedur chirurgicznych dotyczących hallux valgus, w tym operacja artroskopowa.

Jedną z technik chirurgicznych dla hallux valgus jest osteotomia Chevron. Chirurg wykonuje małe nacięcie na skórze wzdłuż pierwszego śródstopia, aby odsłonić kość śródstopia. Następnie lekarz nacina kość śródstopia stosując wzór Z, po czym zabezpiecza ją w nowym kierunku. W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie zabiegu na tkankach miękkich w celu zebrania torebki stawowej.

Objawy hallux valgus

Zazwyczaj największy palec stopy odchyla się w kierunku zewnętrznym, wybrzuszając się i uciskając na but. Hallux valgus jest spowodowany ścięgnem halluksa, które nie przebiega już równolegle do dużego palca, powodując odchylenie palca od buta. Zawsze towarzyszy temu zjawisku piłka. Jej objawy mogą być subtelne lub ciężkie. Duży palec może być również bolesny i może powodować kłopoty z noszeniem obuwia.

Sprawdź:  Buty do kolarstwa - jakie wybrać?

Do częstych objawów hallux valgus należy deformacja dużego palca, powodująca ból i obrzęk. Kulka palca wystaje i staw jest naruszony. Z czasem chrząstka w stawie zaczyna się ścieśniać, co prowadzi do bólu. Deformacja ta może również powodować ból w drugim palcu. W takim przypadku drugi palec może ocierać o but i ograniczać jego ruch.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Buty do Nordic Walking – kilka sugestii
Czytaj Dalej

Buty do Nordic Walking – kilka sugestii

Wybór odpowiednich butów jest bardzo ważną częścią doświadczenia z nordic walking. Potrzebujesz butów, które będą chronić Twoje stopy…