Co zrobić, gdy buty są za duże

Co zrobić, gdy buty są za duże

Jest kilka kroków, które należy podjąć, gdy Twoje buty są za duże. Po pierwsze, powinieneś upewnić się, że pomiędzy dużym palcem u nogi a końcem buta jest przestrzeń szerokości palca. Dzięki temu będziesz mógł wsunąć palec za piętę i wsunąć but na stopę bez zbytniego oporu. Jeśli nie możesz wsunąć palca do środka buta, rozepnij zapięcia i przymierz inną parę.

Mniej znaczy więcej

Gdy buty są zbyt duże, mogą być niewygodne i powodować pęcherze i urazy. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka metod rozwiązania tego problemu, w tym zmniejszenie ich lub dodanie wkładek lub wyściółki. Aby określić, czy Twoje buty są za duże, spróbuj chodzić w nich przez kilka minut i zmierz szerokość kciuka w bucie. Jeśli szerokość kciuka jest mniejsza niż szerokość otworu na palce, but jest za duży.

Kubki na pięty

Jeśli zauważysz, że Twoje pięty wychodzą z tyłu butów, to możesz mieć problem z rozmiarem buta. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zaradzić temu problemowi. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest unikanie kupowania butów, których nie będziesz w stanie nosić. Oznacza to, że zawsze powinieneś kupić mniejszy rozmiar i upewnić się, że buty pasują prawidłowo. Innym sposobem na zaradzenie temu problemowi jest zakup pary ponadwymiarowych mini wkładek do butów żelowych. Te wkładki do butów są zwykle dość przystępne, ale powinieneś je najpierw przymierzyć, aby upewnić się, że pasują prawidłowo.

Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić jest rozmiar buta. Powinieneś mieć około szerokości jednego palca między najdłuższym palcem a końcem buta. Jeśli jest więcej miejsca niż to, to but jest za duży. Innym znakiem, że but jest zbyt duży jest to, że pięty zaczynają się wysuwać i zauważasz, że Twoje stopy się poruszają. To wszystko są znaki, że but jest za duży. Dlatego należy udać się do najbliższego sklepu z butami, aby uzyskać właściwy rozmiar butów.

Sprawdź:  Szary garnitur - jakie buty wybrać?

Paski na pięty

Paski na pięty to praktyczne rozwiązanie dla zbyt dużych butów. Podkładki te mają zazwyczaj grubość 1 cm i można je nakleić na piętę. Dodatkowe wsparcie i wyściółka, którą zapewniają, zapobiegają zsuwaniu się pięty do przodu podczas chodzenia. Są one dostępne ze wszystkimi stylami i typami butów i są szczególnie przydatne dla pięt, które są bardzo sztywne. Przed użyciem pasków na pięty w butach, upewnij się, że najpierw je przymierzysz.

Jeśli masz szeroką stopę, możesz użyć podkładek ball-of-foot, aby zamortyzować pięty w swoich butach. Te urządzenia amortyzujące siedzą na kuli stopy i zapewniają tarcie i cienką warstwę wsparcia. Są one dostępne w różnych kolorach i są idealne dla butów, które są zbyt szerokie. Mogą być również stosowane na butach z zamkniętym palcem. Pamiętaj jednak, aby dokładnie sprawdzić instrukcje i skontaktować się ze specjalistą w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń.

Jeśli pięta Twoich butów wystaje z tyłu, powinieneś zastosować wkładkę do butów z obcasem lub wkładki żelowe. Są one bardzo dyskretnym rozwiązaniem. Podczas zakupów butów należy również zwrócić uwagę na wkładkę, ponieważ może ona sprawić, że buty będą o rozmiar mniejsze. Dostępnych jest wiele wkładek markowych i generycznych, a także wkładek wykonanych ze skóry. Możesz nawet znaleźć je w różnych kolorach i wzorach.

Unikanie potykania się o palce

Posiadanie zbyt dużych butów nie jest przyjemnym doświadczeniem i może spowodować poważne obrażenia. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć potykania się o palce:

Sprawdź:  Trendy modowe: Najnowsze botki damskie

Po pierwsze, pamiętaj, że potknięcie się o palce ma miejsce, gdy nawiązujesz kontakt z czymś na stopach, czego nie widzisz. Może to być podłoże, przeszkoda, a nawet druga noga. Aby uniknąć potknięcia, ważne jest, aby odpowiednio unieść stopę. Badania wykazały, że odpowiedni odstęp między palcami może zmniejszyć ryzyko potknięcia się o niewidoczne przeszkody. Odległość między czubkiem palca a podłożem jest kolejnym ważnym czynnikiem.

Szycie buta

Jeśli potrafisz szyć ściegiem, to możesz spróbować uszyć za duży but. Będziesz musiał mieć maszynę do szycia i parę nożyczek. Jeśli masz doświadczenie, możesz wszyć luz do wnętrza buta. Pomoże to w prawidłowym dopasowaniu buta. Daje to również ładniejszy wygląd buta. Jest to również dobry projekt dla tych, którzy uczą się szyć.

Niektóre buty mogły być już wypchane, ale możesz je wypchać, aby lepiej pasowały. Możesz także użyć kawałków materiału lub innych przedmiotów, aby wypełnić przestrzeń na palce. Możesz użyć starych skarpetek lub poduszki, aby wypchać obszar toeboxa. Możesz również przyszyć pasek na piętę do buta. Możesz użyć agrafek, aby przymocować paski do buta. Jeśli nie możesz przyszyć kawałka pięty do buta, możesz również użyć guzika i przyszyć go do buta.

Inną opcją jest użycie grubszych skarpet, aby pomóc w dopasowaniu buta. Skarpety te będą działać jak poduszka wewnątrz buta i wypełnią dodatkowe miejsce w środku. W ten sposób but będzie lepiej dopasowany i zapewni większą stabilność. Jednak należy to zrobić tylko wtedy, gdy buty są naprawdę niewygodne. Poza tym, ta metoda nie zadziała w przypadku obcasów z odkrytymi palcami i sandałów. Sprawdzi się natomiast w przypadku butów, trenerów i spodni, które zakrywają but.

Sprawdź:  Jaki rodzaj butów baletowych wybrać? Kilka sugestii

Noszenie grubszych skarpet

Czasami Twoje buty są po prostu za duże i musisz znaleźć sposób, aby je odpowiednio dopasować. Jednym z popularnych rozwiązań jest noszenie grubszych skarpet, lub pary dwóch. Grube skarpety działają jak poduszka, wypełniając dodatkowe miejsce w butach. To sprawia, że są one dopasowane do mniejszego rozmiaru i dają Ci większą stabilność. Jednak noszenie grubych skarpet przez cały czas może być niewygodne, zwłaszcza podczas upałów. W rezultacie możesz mieć również spocone stopy.

Podczas gdy buty mają numerowany rozmiar, skarpetki mają rozmiar literowy. Kiedy nosisz buty ze skarpetami, możesz czuć się niewygodnie i mieć zwinięty materiał w butach. Właściwy rozmiar jest niezbędny dla wygody i długowieczności, więc upewnij się, że zmierzysz swoje stopy przed zakupem. Niezależnie od tego, czy kupujesz buty dla swoich dzieci, czy dla siebie, pamiętaj, aby najpierw zmierzyć swoją stopę. Powinieneś znać swój rozmiar na tyle dobrze, by kupić odpowiednie skarpetki.

Jeśli kupujesz skarpetki dla siebie lub dla kogoś innego, ważne jest, abyś zrozumiał rozmiar skarpetek męskich i damskich. Skarpeta damska może pasować na but męski i odwrotnie. Jednak męskie skarpety są większe. Na przykład, damska skarpeta męska XS może pasować na damski but o rozmiarze 5-10.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Stylowe lato, czyli sandały na obcasie
Czytaj Dalej

Stylowe lato, czyli sandały na obcasie

Sandały na obcasie lub całkiem płaskie to nieodłączny element letniej garderoby wielu kobiet. Wygodne, lekkie i modne, są…