Jak wybielić pożółkłe buty

Jak wybielić pożółkłe buty

Jeśli Twoje buty pożółkły, ważne jest, aby natychmiast je wyczyścić. Pozostawienie ich na dłużej zwiększa szansę na powstanie trwałych plam i utrudnia leczenie. Wyczyszczenie ich jak najszybciej pomaga również zapobiegać powstawaniu nowych plam – Ta sekcja jest dostosowana dzięki skrupulatnym wysiłkom autorów strony https://poradniksocialmedia.pl. Czytaj dalej, aby poznać kilka prostych wskazówek, jak wybielić swoje buty. Możesz spróbować soku z cytryny, nadtlenku wodoru, a nawet nieżelowej pasty do zębów.

Kwasowość cytryny pomaga zapobiegać powstawaniu nowych plam

Kwaśny smak cytryn pochodzi od kwasu cytrynowego zawartego w owocach. Cytryny są znacznie bardziej kwaśne niż sok pomarańczowy czy czarna kawa, ale nie są prawie tak kwaśne jak soki żołądkowe. Ale ich kwasowość nadal czyni je świetnymi środkami czyszczącymi. Sok z cytryny, zwilżony miękką ściereczką, dobrze działa na skórzane buty i utrzymuje je w czystości.

Podczas gdy większość kupowanych w sklepach środków czyszczących zawiera chemikalia i niewymawialne składniki, większość zwykłych plam można łatwo usunąć za pomocą cytryny. Cytryny są doskonałym środkiem do usuwania plam, ponieważ zawierają enzymy i kwasy. Są skuteczne w czyszczeniu ubrań i butów, a nawet można użyć soku z cytryny na zębach. Działa on poprzez reakcję z tlenkiem żelaza i węglanem wapnia, co ułatwia usunięcie plamy i zapobiega powstawaniu nowych.

Nadtlenek wodoru

Być może zastanawiasz się, jak wybielić pożółkłe buty. Na szczęście to remedium DIY jest bardzo łatwe do wykonania. Aby rozpocząć, wystarczy kupić trochę nadtlenku wodoru i starą szczoteczkę do zębów. Aby zrobić pastę, wystarczy nałożyć ją na pożółkły obszar za pomocą szczoteczki do zębów. Pozostaw ją w bezpośrednim świetle słonecznym przez około 30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Buty powinny być znowu nieskazitelnie białe w krótkim czasie.

Nadtlenek wodoru jest doskonałym środkiem wybielającym i może być stosowany do usuwania plam z każdej powierzchni. Można go rozcieńczyć z sodą oczyszczoną i pocierać nim pożółkłe miejsca na podeszwie buta. Powtarzaj ten proces, aż żółć nie będzie już zauważalna. Można również użyć nadtlenku wodoru w połączeniu z sodą oczyszczoną, co pozwoli na usunięcie żółtych plam z każdego obuwia z materiału siatkowego.

Sprawdź:  Klapki na obcasie - czy są modne?

Częstotliwość czyszczenia pożółkłych butów będzie różna. Jeśli nosisz je dużo, powinieneś je czyścić co kilka miesięcy. Możesz kupić w aptece butelkę wody utlenionej i zmieszać ją z odrobiną sody oczyszczonej, tworząc pastę. Nałóż ją na pożółkłe podeszwy i spłucz zimną wodą. Aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty, należy wyczyścić podeszwy jak tylko zauważysz zażółcenie.

Innym sposobem na wybielenie pożółkłych butów jest zmieszanie sody oczyszczonej z wodą. Wymieszaj te dwa składniki razem, aby stworzyć pastę, a następnie użyj starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować obszar. To usunie większość żółtości, a Ty otrzymasz czystą parę butów. Następnie, pozostaw je w bezpośrednim świetle słonecznym przez około trzy do czterech godzin, aby uzyskać najlepsze wyniki. Po tym czasie możesz nałożyć warstwę białego nadtlenku wodoru lub sody oczyszczonej.

Innym skutecznym sposobem na wybielenie pożółkłych butów za pomocą wodoru jest nałożenie pasty z sody oczyszczonej na dotknięte miejsca. Po nałożeniu pasty odczekaj około pół godziny, zanim ją usuniesz. Podczas gdy nadtlenek wodoru może spowodować pewne utlenienie, warstwa ochronna z tworzywa sztucznego lub tkaniny ochroni kolor przed blaknięciem. W ten sposób można łatwo wybielić pożółkłe buty bez wydawania fortuny.

Nieżelowa pasta do zębów

Jeśli chcesz wybielić swoje buty, ale obawiasz się, że je uszkodzisz, spróbuj użyć nieżelowej pasty do zębów. Dobra nieżelowa pasta do zębów nie będzie zawierała sztucznych rozjaśniaczy. Po prostu wetrzyj pastę w poplamione miejsce starą szczoteczką do zębów lub szczotką do butów i pozostaw na co najmniej 10 minut przed usunięciem. Mydło do naczyń również usunie trudne plamy, a większość gospodarstw domowych ma je już w swojej kuchni.

Sprawdź:  Jak prać buty w pralce

Nieżelowa pasta do zębów pomoże Ci usunąć żółte plamy z białych trampek. Wystarczy nałożyć pastę na pożółkłe miejsce, odczekać około 10 minut, a następnie wytrzeć. Pasta do zębów będzie tylko łagodnym środkiem czyszczącym, więc nie usunie całkowicie plamy. Jeśli plamy są bardzo uporczywe, możesz zostawić ją na aż 30 minut. Jeśli po tym czasie plama nie zostanie usunięta, kolejnym krokiem jest użycie nieżelowej pasty do zębów.

Inną opcją na pożółkłe buty jest użycie sody oczyszczonej do czyszczenia podeszwy. Jeśli to nie jest skuteczne, możesz również użyć wody utlenionej. Jeśli używasz żelowej pasty do zębów, być może będziesz musiał użyć więcej niż jednej warstwy, aby usunąć plamę. Jeśli nie chcesz używać zbyt dużo pasty do zębów, możesz również spróbować nałożyć sodę oczyszczoną na żółte plamy za pomocą szczoteczki do zębów. Dzięki temu plamy zostaną maksymalnie usunięte, a Twoje buty znów będą wyglądać jak nowe.

Inną opcją jest użycie sody oczyszczonej do usunięcia żółtych plam na białych butach. Roztwór sody oczyszczonej i białego octu jest również skuteczny w przypadku białych płóciennych butów. Nałóż roztwór za pomocą szczoteczki do zębów i pozostaw do wyschnięcia na 10 minut. Gdy roztwór wyschnie, wytrzyj resztki pasty do zębów mokrym ręcznikiem. Szybko zauważysz rezultaty! Będzie to warte Twojego czasu i wysiłku. Będziesz zadowolony z rezultatów!

Cream of tartar

Jeśli masz białe buty z żółtą plamą, cream of tartar może sprawić, że plama zniknie. Wymieszaj łyżkę stołową kremu winnego ze szklanką ciepłej wody. Posypać roztwór na plamę i niech moczyć przez 30 minut lub godzinę. Gdy plama wyblaknie, usuń buty z roztworu za pomocą szczotki. Choć roztwór może być bardzo skuteczny, to jednak pozostawiony na zbyt długo może uszkodzić powierzchnię butów.

Pasta z sody oczyszczonej to kolejny skuteczny sposób na usunięcie żółtych plam. Wystarczy nałożyć pastę na poplamione miejsce i pozostawić na noc. Gdy pasta z sody oczyszczonej wyschnie, wytrzyj ją czystą szmatką i pozwól jej wyschnąć. Dla głębszych plam, użyj roztworu nadtlenku wodoru lub białego octu. Najlepiej użyć roztworu, który zawiera neutralne pH i nie zawiera wybielacza.

Sprawdź:  Buty do Nordic Walking - kilka sugestii

Jeśli plamy po wybielaczu pochodzą z wnętrza butów, prosty roztwór kremu z kamienia winnego i ciepłej wody powinien je usunąć. Roztwór powinien być stosowany na noc. Możesz użyć gumki melaminowej lub ściereczki z mikrofibry, aby zeskrobać pastę. Następnie możesz zastosować odżywkę do skóry, aby zapobiec wysychaniu buta. Przywróci to białe wykończenie i zapobiegnie ponownemu pojawieniu się plamy.

Innym domowym sposobem na usunięcie żółtych plam z białych butów jest użycie roztworu octu lub proszku do prania. Kwasowość w occie pomoże rozpuścić żółtą plamę. Ocet i woda usuną również zapachy z butów. Upewnij się, że po tym dokładnie spłukujesz. Pamiętaj, aby usunąć sznurówki, ponieważ mogą się one zaplątać w pralce. Aby uniknąć tego problemu, możesz również odłożyć sznurówki na bok, aby wyprać je osobno.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalny środek czyszczący, zawsze możesz użyć domowej pasty zrobionej z nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej. Wetrzyj pastę w pożółkłe miejsca za pomocą starej szczoteczki do zębów. Pozwól butom moczyć się w paście przez co najmniej godzinę przed ich usunięciem. Ta metoda działa dobrze zarówno dla skórzanych, jak i zamszowych butów i może pomóc Ci uzyskać białe buty, które chcesz bez wydawania fortuny.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Buty do kajaka – jakie buty kupić?
Czytaj Dalej

Buty do kajaka – jakie buty kupić?

Istnieje wiele rodzajów butów kajakowych dostępnych na rynku. Są to buty za kostkę, buty o niskim profilu i…
Szary garnitur – jakie buty wybrać?
Czytaj Dalej

Szary garnitur – jakie buty wybrać?

Skarpety są najlepszym elementem przejściowym od szarego garnituru do brązowych butów. Możesz nosić standardowe, gładkie kolory lub nawet…