Jak czyścić buty zamszowe

Jak czyścić buty zamszowe

Jest kilka kroków, które powinieneś wykonać, aby dbać o buty zamszowe. Zanim zaczniesz, usuń brud z zamszu. Następnie przygotuj swoje zamszowe buty, usuwając plamy. Unikaj ostrych środków czyszczących. Możesz również użyć szczotki do butów zamszowych, aby usunąć uporczywe zabrudzenia z buta. Po wykonaniu wszystkich tych kroków, zamszowe buty będą wyglądać świetnie. W końcu Twoje buty to nadal świetna inwestycja i chcesz, aby wyglądały jak najlepiej!

Przygotuj zamszowe buty do następnego użycia

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania podczas przygotowywania zamszowych butów do następnego założenia jest unikanie elementów. Śnieg i deszcz mogą zniszczyć zamszowe buty, powodując powstawanie plam wody i odbarwień. Tarcie, gdy but jest mokry, może również trwale uszkodzić nap. Nadmiar wilgoci możesz wytrzeć ręcznikami papierowymi lub czystą, niebarwioną szmatką. Nie wykręcaj zamszu, gdyż może to spowodować zmiażdżenie nap. Aby prawidłowo wysuszyć buty, trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Jeśli zamoczyłeś buty zamszowe, powinieneś wyszczotkować to miejsce do sucha miękką szczotką. Jeśli zamsz jest zabłocony, wytrzyj go do sucha papierowym ręcznikiem. Jeśli przypadkowo rozlałeś jakieś jedzenie lub napój na swoje zamszowe buty, możesz użyć odrobiny skrobi kukurydzianej, aby wchłonąć płyn. Jeśli ta metoda nie zadziała, możesz użyć odrobiny mydła do naczyń, aby usunąć plamy. Pozwól mu usiąść na miejscu przez około 10 minut przed wytarciem go. Możesz również skorzystać z usługi czyszczenia na sucho, aby usunąć plamy i pozostawić buty wyglądające jak nowe.

Sprawdź:  Szary garnitur - jakie buty wybrać?

Usuwanie brudu z butów zamszowych

Jeśli masz dość zabłoconych butów, możesz łatwo usunąć brud z butów zamszowych za pomocą produktów domowych. Zacznij od użycia szczotki z miękkim włosiem, aby usunąć zabrudzenia. Możesz również użyć gumki do zamszu lub niewielkiej ilości białego octu, aby usunąć uporczywe plamy. Pamiętaj, aby najpierw przetestować roztwór czyszczący na małej powierzchni, zanim zastosujesz go na całym zamszowym bucie. Jeśli obawiasz się, że środek czyszczący uszkodzi zamsz, spróbuj wytrzeć jego nadmiar suchą szmatką.

Oprócz czyszczenia plam za pomocą odpowiednich produktów, możesz również użyć przedmiotów, o których być może nie myślisz, do czyszczenia zamszu. Te przedmioty najprawdopodobniej są już w Twoim domu i z łatwością mogą usunąć wiele rodzajów plam i niedoskonałości. Nawet jeśli nosisz swoje zamszowe buty tylko w niektórych sytuacjach, takich jak podczas chodzenia po błotnistych chodnikach, nadal możesz być zmuszony do częstszego czyszczenia. Oto kilka najlepszych artykułów gospodarstwa domowego, których można użyć do usunięcia brudu i plam z zamszowych butów:

Punktowe leczenie plam na butach zamszowych

Aby usunąć plamę, potraktuj punktowo buty zamszowe białym octem, nakładając niewielkie ilości na dotknięte miejsce. Nie należy moczyć plam w occie, ponieważ to tylko sprawi, że plama osadzi się głębiej w tkaninie. Raczej, stosuje biały ocet do poplamionego obszaru i pozwala mu wyschnąć, ale nie pociera obszaru. Jeśli plama jest mokra, może minąć kilka godzin, zanim pojawi się całkowicie usunięta.

Aby potraktować plamy na zamszowych butach, użyj delikatnej szczotki i trochę mydła do naczyń. Najlepszy płyn do naczyń to ten, który przecina tłuszcz i olej. Nałóż cienką warstwę na plamę i pozostaw na 10 minut przed spłukaniem. Możesz chcieć użyć alkoholu do usuwania bardziej upartych plam. Jeśli sucha plama pozostaje, spróbuj zastosować niewielką ilość białego octu na plamę i pozostawić ją na kilka minut. Następnie przetrzyj miejsce wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie pozostające ślady.

Sprawdź:  Buty do kajaka - jakie buty kupić?

Unikaj ostrych środków czyszczących

Aby uniknąć uszkodzenia zamszowych butów, spróbuj użyć białego octu. Zastosowany na mokre miejsce, biały ocet może zniszczyć trudne plamy. Przed dalszym czyszczeniem buta upewnij się, że wyschnie on na powietrzu. Następnie użyj szczotki do zamszu, aby delikatnie przetrzeć plamy. W przypadku trudnych plam, możesz kupić zamszową gumkę, która kosztuje około 8 dolarów na Amazon. Ten produkt może usunąć olej, tłuszcz i wodę.

Czyszcząc zamszowe buty, nie używaj ostrych środków czyszczących. Zamiast tego zastosuj ochronny spray wykończeniowy. Pomyśl o tym jak o warstwie wierzchniej na manicure lub fryzurze. Niedrogie produkty, takie jak Scotchguard suede protector, mogą chronić Twoje zamszowe buty i sprawić, że będą odporne na plamy z soli. Ponadto wysychają bezzapachowo i bezbarwnie. Jeśli chcesz kupić środek do ochrony zamszu, pamiętaj o dokładnym przestrzeganiu instrukcji producenta, aby nie uszkodzić butów.

Myć buty zamszowe szczotką z miękkim włosiem

Najskuteczniejszym sposobem czyszczenia butów zamszowych jest użycie szczotki wykonanej specjalnie do tego typu materiału. Szczotkowanie butów w kierunku usłojenia pomoże usunąć brud i luźne cząstki. Jeśli są plamy lub ślady po otarciach, spróbuj potrzeć nimi kawałek zamszowej gumy lub biały ocet. Ta mieszanka usunie trudne plamy z zamszu. W przypadku uporczywych plam możesz również użyć alkoholu do wcierania lub białego octu.

Po wyczyszczeniu buta możesz zastosować spray impregnujący, aby zapobiec przyszłym plamom wodnym. Jest on łatwy w użyciu. Możesz znaleźć spray impregnujący do butów online za mniej niż osiem dolarów. Będziesz chciał poczekać, aż but będzie całkowicie suchy przed zastosowaniem sprayu, ponieważ środki czyszczące na bazie wody są często szorstkie na zamszu. Kiedy buty całkowicie wyschną, możesz zastosować spray impregnujący, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się plam wodnych.

Sprawdź:  Stylowe lato, czyli sandały na obcasie

Unikaj ostrych środków czyszczących do butów zamszowych

Jeśli szukasz delikatnej metody czyszczenia butów zamszowych, rozważ środek czyszczący domowej roboty. Jeśli nie chcesz kupować środka czyszczącego, możesz je również wyczyścić za pomocą zwykłych domowych środków, takich jak biały ocet i szczotka do zamszu. Alternatywnie, możesz użyć gumki ołówkowej do czyszczenia uporczywych plam. Zawsze pamiętaj, że nigdy nie powinieneś używać wody do czyszczenia butów zamszowych. Może ona uszkodzić materiał.

Aby wyczyścić swoje zamszowe buty, użyj miękkiej szczotki do nakładania czystej, wilgotnej szmatki. Może to usunąć niewidoczne warstwy kurzu, smaru i oleju. Pamiętaj, by wycierać zgodnie z kierunkiem włókien, ponieważ energiczne ruchy w przód i w tył mogą uszkodzić zamsz. Po wyczyszczeniu butów użyj impregnatu w sprayu, aby nie dopuścić do ich nadmiernego przemoczenia. Następnie możesz użyć środka do czyszczenia zamszu, aby przywrócić im dawną świetność.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Stylowe lato, czyli sandały na obcasie
Czytaj Dalej

Stylowe lato, czyli sandały na obcasie

Sandały na obcasie lub całkiem płaskie to nieodłączny element letniej garderoby wielu kobiet. Wygodne, lekkie i modne, są…