Nowoczesne kompozycje zapachowe perfum niszowych – Zarkoperfum i Escentric molecules

Nowoczesne kompozycje zapachowe perfum niszowych – Zarkoperfum i Escentric molecules

Pomimo obecnej mody na naturalne składniki, perfumy molekularne – stanowiące wynik działania naukowców w laboratoriach chemicznych – również znajdują swoich miłośników, i to licznych. Na czym polega ich fenomen i gdzie szukać najpiękniejszych zapachów molekularnych? Zobacz.

Nowoczesne perfumy molekularne:

  • Definicja perfum molekularnych
  • Perfumy molekularne Zarkoperfume
  • Perfumy molekularne Escentric Molecules

Czym są perfumy molekularne?

W standardowym ujęciu perfumy kojarzą się unikalną kompozycją złożoną z wielu składników. Kluczem do sukcesu w branży perfumiarskiej jest nie tylko znalezienie odpowiednich elementów, ale przede wszystkim dobranie ich w taki sposób, by powstał oryginalny i piękny zapach. Perfumy molekularne stanowią całkowite zaprzeczenie tego wszystkiego, bo często zawierają tylko jeden składnik. Co więcej, nie ma on swojego odpowiednika w naturze, bo jest tworzony syntetycznie w laboratorium. Z tego powodu nazywa się je czasem zapachami przyszłości.

Sprawdź:  Zestaw do hybrydy - jak wybrać najlepszy?

Na co przekłada się taki sposób produkcji perfum? Specjalnie zaprojektowana w laboratorium cząsteczka molekularna cechuje się przestrzennością, a także zapachem, który trudno porównać z czymkolwiek, co już istnieje. Efektem tego są niepokorne, dość ekscentryczne zapachy, które nie spodobają się każdemu. Ich prawdziwy potencjał odkryją jedynie koneserzy, którzy odważą się na wypróbowanie ich na własnej skórze.

Zarkoperfume – molekularne zapachy ze Skandynawii

Perfumy molekularne nie są niczym nowym, ale ich branża wciąż intensywnie się rozwija. Jednym z jej pionierów jest bez wątpienia marka Zarkoperfume: https://amisell.pl/marki-niszowe/zarkoperfume/. Co warto o niej wiedzieć?

Zarkoperfume to marka rodem z chłodnej, pełnej kontrastów Skandynawii i doskonale widać to w jej charakterze budowanym nieprzerwanie od 2008 roku przez Zarko Ahlmann Pavlova. Twórca od lat wprowadza na rynek ciekawe kompozycje bazujące na żelowych związkach molekularnych, które cieszą się dużym powodzeniem nie tylko w rodzimej Skandynawii. Po minimalistyczne flakoniki z nietuzinkowymi zapachami chętnie sięgają miłośnicy oryginalnych zapachów z całego świata.

Sprawdź:  Gąbki do makijażu – jak ich używać?

Wśród flagowych propozycji producenta trzeba wymienić, chociażby MOLéCULE 234•38. To jednoskładnikowa kompozycja na bazie molekuły, która sprawdzi się przy każdej pogodzie. Zapach jest unisexowy, czyli będzie się pięknie rozwijać i na damskiej, i na męskiej skórze. Jego aromat może zmieniać w się w zależności od wielu czynników, np. temperatury ciała czy pH skóry.

Uwagę koneserów przyciągają również perfumy molekularne PINK MOLéCULE 090•09. W tym dwufazowym zapachu płynne molekuły oddzielają się od olejków eterycznych. Choć trudno jednoznacznie określić, czym pachnie ta kompozycja, wiele osób wyczuwa w niej różowego szampana z bąbelkami, orzeźwiającego arbuza i ozon.

Molekularne perfumy niemieckiego perfumiarza – Geza Schoena

Geza Schoen to artysta, ekscentryk, ale przede wszystkim twórca najbardziej znanej marki perfum molekularnych – Escentric Molecules. Historia marki rozpoczęła się mniej więcej na początku lat 70, kiedy to powstała najbardziej znana molekuła zapachowa – Iso E Super® – która znalazła zastosowanie, chociażby w kultowych perfumach Fahrenheit sygnowanych logo Diora. Schoen był jednak pierwszym, który rozcieńczył ją w alkoholu i zastosował w roli indywidualnej nity zapachowej. Dziś można ją wyczuć m.in. w takich perfumach producenta, jak Molecule 01 czy Escentric 01.

Sprawdź:  Rodzaje zdjęć RTG zębów w diagnostyce stomatologicznej

Choć i dziś większość kompozycji marki bazuje na tym składniku, to jednak można znaleźć w nich również inne akordy. Dużą popularnością cieszą się np. jej perfumy molekularne wykorzystujące syntetyczną ambrę, sztuczną wetiwerię, a także chemiczną wariację na temat drzewa sandałowego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane