Zdjęcia do dokumentów – jaki strój obowiązuje?

Zdjęcia do dokumentów – jaki strój obowiązuje?

Kiedy ubiegasz się o paszport lub inny dokument, upewnij się, że nosisz odpowiedni strój. Najczęstsze błędy popełniane przez ludzi podczas robienia zdjęć to noszenie okularów lub innych rodzajów okularów. Należy również unikać noszenia mocnego makijażu i białych lub zgaszonych ubrań. Z poniższych wskazówek dowiesz się więcej na temat właściwego stroju do wykonania zdjęcia paszportowego lub innego dokumentu. Należy pamiętać, aby przed zdjęciem zdjąć okulary i unikać mocnego makijażu oraz białego ubrania.

Nie należy nosić okularów na zdjęciach paszportowych

W Stanach Zjednoczonych obowiązuje nowa zasada, która zabrania noszenia okularów na zdjęciach paszportowych. Chociaż polityka ta nie jest rygorystyczna, okulary będą zakłócać technologie danych biometrycznych, takie jak skanery rozpoznawania twarzy. Chip wewnątrz paszportu przechowuje zdigitalizowaną kopię Twojego zdjęcia. Używanie okularów do zrobienia zdjęcia może uniemożliwić programowi skanującemu dokładne określenie rysów twarzy. W związku z tym ważne jest, aby unikać noszenia okularów na zdjęciu paszportowym.

Sprawdź:  Czy na pogrzeb zawsze trzeba ubrać się na czarno?

W Stanach Zjednoczonych Departament Stanu zaktualizował swoje zasady dotyczące noszenia okularów na zdjęciach paszportowych. Chociaż nie musisz uzyskać nowego paszportu z powodu polityki dotyczącej okularów, powinieneś je usunąć przed złożeniem zdjęcia. W niektórych przypadkach osoby, które muszą mieć zrobione zdjęcie, będą musiały je zdjąć. Nowa polityka pozwoli większej liczbie osób szybciej przejść przez porty paszportowe. Jednakże, jeśli masz historię noszenia okularów, będziesz musiał je zdjąć do swojego zdjęcia.

Unikaj noszenia kapeluszy

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie powinni unikać noszenia kapeluszy podczas robienia zdjęć do dokumentów. Kapelusze nie tylko zasłaniają Twoją tożsamość, ale są również estetyczne. Dobrą alternatywą jest używanie słuchawek, które zakrywają uszy i są całkowicie dopuszczalne do zdjęcia paszportowego. Zwykła biżuteria, taka jak pierścionki i naszyjniki, jest również dopuszczalna. Jeśli jednak masz kapelusz, nie powinieneś go nosić podczas wykonywania zdjęcia paszportowego.

Sprawdź:  Pikowany płaszcz do pasa - z czym będzie pasował?

Innym powodem unikania noszenia kapeluszy podczas robienia zdjęć do dokumentów jest fakt, że zdjęcia te muszą być robione w odpowiednim otoczeniu. Oświetlenie powinno znajdować się przed Tobą, ponieważ jeśli będziesz siedział w ciemnym pomieszczeniu, kapelusz będzie zasłaniał Ci widok. Poza tym kapelusze i duże akcesoria do włosów mogą rzucać cienie, które nie są idealne do zdjęć paszportowych. Nie zapomnij też zdjąć nakrycia głowy, w tym okularów.

Unikaj noszenia białych lub białych ubrań

Zdjęcia paszportowe są często wykonywane na białym tle, więc jeśli planujesz założyć białe lub białawe ubranie do tych zdjęć, będziesz chciał się upewnić, że nie wtopi się ono w tło. Ciemniejsze kolory, takie jak czarny, będą bardziej zauważalne, ponieważ nie wtopią się w tło. O ile nie masz na sobie odzieży religijnej, powinieneś nosić do zdjęć ubrania w ciemnych kolorach.

Sprawdź:  Jaką sukienkę wyszczuplającą założyć? Kilka propozycji

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Torebka z łańcuszkiem – do czego pasuje?
Czytaj Dalej

Torebka z łańcuszkiem – do czego pasuje?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, co pasuje do torebki na łańcuszku, to dobrze trafiłaś. Istnieje wiele różnych rodzajów torebek…
Nowoczesny i minimalistyczny styl ubioru
Czytaj Dalej

Nowoczesny i minimalistyczny styl ubioru

Nowoczesny i minimalistyczny styl ubierania się jest połączeniem praktyczności i wyrafinowania. W latach 90. kobiety w Nowym Jorku…