Makijaż permanentny – ile kosztuje zabieg?

Makijaż permanentny – ile kosztuje zabieg?

Makijaż permanentny jest usługą, która zyskuje coraz większą popularność. Zalety zabiegu mikropigmentacji doceniły kobiety na całym świecie, w tym także w Polsce. Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za możliwość noszenia trwałego makijażu, który przez długi czas będzie prezentował się tak samo dobrze, bez względu na porę dnia czy pogodę? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Makijaż permanentny to nic innego, jak zabieg mikropigmentacji, który polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnej substancji barwiącej. Dzięki temu uzyskiwany jest subtelny i wyglądający naturalnie efekt makijażu, podkreślającego kluczowe obszary twarzy – usta, powieki i brwi. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet przez kilka lat. Może więc wydawać się, że wykonanie makijażu permanentnego to ogromny wydatek, ale czy tak jest w rzeczywistości? Cóż, każda z nas musi to ocenić według własnej skali. Żeby ułatwić kalkulację, podajemy przeciętne koszt zabiegu w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.

Sprawdź:  N69.pl uhonorowany nagrodą Xbiz 2023 - Najlepszy sklep erotyczny w Europie

Co wpływa na koszt makijażu permanentnego?

Przyglądając się cennikom, można łatwo zauważyć, że różnica w cenie zabiegu mikropigmentacji w salonie X i Y może wynieść kilkaset złotych lub nawet więcej. Co wpływa na koszt wykonania trwałego makijażu? Przede wszystkim doświadczenie linergistki. Najlepsi specjaliści, którzy przeszli wiele szkoleń potwierdzonych stosownymi certyfikatami i mają wieloletnie doświadczenie, najczęściej wyceniają swoje usługi drożej niż osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w tej branży.

Kolejny istotny czynnik to jakość pigmentu i urządzenia, które służy do aplikacji barwnika. Najlepsze pigmenty, wytwarzane z najwyższej jakości półproduktów, których jakość jest potwierdzona stosownymi atestami, są wyraźnie droższe niż podstawowe barwniki dopuszczone do użytku. Zresztą, to samo dotyczy urządzeń stosowanych w tym zabiegu.

Sprawdź:  Kubek dla mamy ze zdjęciem - pomysł na wyjątkowy prezent

Czy warto decydować się na najtańszą ofertę? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że efekty makijażu permanentnego zostają z nami przez długi czas. Niewłaściwie wykonany, przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego. Co za tym idzie, ucierpi na tym nasza samoocena. Należy też pamiętać, że przez cały czas mówimy tu o zabiegu inwazyjnym, który stwarza ryzyko wystąpienia powikłań (jeżeli makijaż permanentny jest wykonywany w profesjonalnym gabinecie, ryzyko jest minimalne).

Zastanów się przez chwilę, czy powieżyłabyś wykonanie tatuażu anonimowej osobie, która pracuje w warunkach chałupniczych i na niepewnym sprzęcie? A może wybrałabyś profesjonalne studio? Tak samo powinno to działać w przypadku makijażu permanentnego.

Ile kosztuje taka usługa?

Za profesjonalnie wykonany makijaż permanentny powiek trzeba zapłacić od 800 do 1400 zł. W tym przypadku, na finalny koszt wpływa zakres usługi (szczegóły na temat metod pigmentacji powiek znajdziesz pod adresem https://aurapoznan.pl/makijaz-permanentny-powiek/). Jeżeli linergistka ma wykonać nie tylko górną, ale także dolną kreskę, cena może wzrosnąć dwukrotnie. Makijaż brwi jest wyceniany na ok. 1000-1500 zł. Taką samą cenę trzeba zapłacić za pigmentację ust.

Sprawdź:  Szampony i odżywki do włosów Alchemic

Warto wspomnieć, że profesjonalne gabinety medycyny estetycznej wliczają w koszt zabiegu także wstępną konsultację.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *