Jak prać buty w pralce

Jak prać buty w pralce

Jeśli chcesz szybko wyczyścić swoje buty, możesz włożyć je do pralki, ale może to nie być najlepszy pomysł. Zawsze powinieneś czytać etykiety pielęgnacyjne swoich butów przed ich praniem, ponieważ dadzą Ci one lepszy pomysł na to, jak je wyczyścić. Prostym rozwiązaniem jest użycie starej szczoteczki do zębów, aby usunąć oczywiste zabrudzenia z powierzchni. W przeciwnym razie możesz też użyć wilgotnej szmatki.

Czy można prać buty w pralce?

Aby wyprać buty w pralce, wykonaj kilka podstawowych kroków. Najpierw przygotuj buty, dokładnie je czyszcząc. Użyj szczotki, szmatki, a nawet starej szczoteczki do zębów, aby usunąć wszelkie uporczywe plamy. Możesz również dodać stary ręcznik, aby pomóc zrównoważyć ładunek. Następnie użyj delikatnego cyklu mycia w zimnej wodzie. Upewnij się, że wybierasz cykl bez wirowania lub wolny. Na koniec użyj płynnego środka piorącego zamiast proszku.

Na początek namocz buty w cyklu prania z niskim ustawieniem wody. Dzięki temu buty pozostaną nieskazitelnie czyste. Następnie włóż do pralki siatkowy worek na pranie lub poszewkę na poduszkę. Umieść buty w siatkowym worku na pranie i dodaj ręczniki, aby zrównoważyć ładunek i zmniejszyć hałas. Następnie dodaj detergent do pralki i ustaw ją na zimny delikatny cykl. Upewnij się, że używasz płynnego detergentu zamiast proszku, ponieważ proszek może utknąć w butach i spowodować problem.

Sprawdź:  Ranking butów gimnastycznych - co wybrać?

W przeciwieństwie do innych rodzajów odzieży, buty sportowe mogą być drogie. Wiele z nich stało się symbolami statusu lub produktami współpracy znanych sportowców. Wiele z nich jest również bardzo kolekcjonerskich. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję, należy zadbać o ich czystość. Aby to zrobić, musisz użyć odpowiedniego detergentu i ustawień pralki. Najlepszym wyborem jest silny płyn do prania, a najgorszym proszek. Pamiętaj również, aby przed praniem wyszorować wszystkie detale i krawędzie butów.

Powody, dla których warto to zrobić

Dlaczego chcemy prać buty w pralce? Pierwszym powodem jest to, że buty sportowe są często niezwykle drogie. Pary z wyższej półki są często symbolami statusu i produktami kolabów celebrytów. Niektóre z nich są również wysoce kolekcjonerskie. Niezależnie od tego, ile wydasz na te buty, utrzymanie ich w czystości jest ważnym aspektem zachowania ich wartości. Aby to zrobić, zastosuj się do poniższych wskazówek:

Podczas prania butów używaj łagodnego płynnego detergentu zamiast proszku. Detergent w proszku utknie w butach i może je nawet poplamić. Wybierz delikatny cykl zimnej wody, najlepiej taki z opcją bez wirowania. Powinieneś również używać detergentu do pralki przeznaczonego do delikatnych ubrań. Staraj się unikać używania środków zmiękczających tkaniny lub wybielaczy. Płynny detergent jest lepszy niż proszek, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że utknie w butach.

Sprawdź:  Buty do gry w kręgle - jaki rodzaj kupić?

Jeśli obawiasz się uszkodzeń, rozważ zakup umowy serwisowej Home Warranty. Ta polisa ubezpieczeniowa zabezpiecza pralkę przed niespodziewanymi awariami. Pokrywa ona również wszelkie uszkodzenia lub zużycie butów, co oznacza, że możesz je ponownie założyć. Jest to również świetny sposób na utrzymanie drogich butów w świetnej formie i zaoszczędzenie pieniędzy. Nie zapominaj jednak o przestrzeganiu instrukcji producenta podczas czyszczenia butów.

Metoda

Jest to przydatna technika, jeśli masz brudną parę butów. Możesz użyć roztworu jednej filiżanki ciepłej wody z jedną łyżką sody oczyszczonej, aby zmyć plamy. Podczas mycia butów, pozwól wkładkom wyschnąć na powietrzu. Ta mieszanka pomaga usunąć zapach i wilgoć. Możesz powtórzyć to leczenie kilka razy, aż plamy zostaną usunięte. W przypadku, gdy masz skórzane buty z plamą, możesz posypać je sodą oczyszczoną.

Zanim włożysz buty do myjki, upewnij się, że opróżniłeś ze środka wszelkie nagromadzone zabrudzenia. Użyj siatkowego worka, w którym umieścisz buty. Umieść wokół nich kilka starych ręczników, aby zrównoważyć obciążenie. Pamiętaj, aby wybrać ręcznik o trwałym kolorze, aby nie zniszczyć koloru butów. Wybierz cykl “Delikatny” w pralce. Wybierz ustawienie niskie lub bez wirowania. Zamiast używać detergentu w proszku, użyj płynnego środka piorącego.

Sprawdź:  Jak sprawdzić rozmiar buta - poradnik

Aby usunąć plamy, możesz również użyć połączenia wody i środka piorącego. Mieszanka ta rozpuści brud i plamy z butów. Należy również wybrać łagodny płyn do prania i trzymać się z dala od środków zmiękczających tkaniny i wybielaczy. Powinieneś również umieścić kilka starych ręczników wewnątrz pralki, aby zrównoważyć ciężar. Do prania butów w pralce, wybierz delikatny cykl z zimną wodą. Do usuwania brudu możesz użyć szczotki z miękkim włosiem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie buty kupić na halluksy
Czytaj Dalej

Jakie buty kupić na halluksy

Jeśli cierpisz na hallux valgus, być może zastanawiasz się, jakie buty kupić, aby pomóc w swoim stanie. W…
Buty do kolarstwa – jakie wybrać?
Czytaj Dalej

Buty do kolarstwa – jakie wybrać?

Zakup butów kolarskich wymaga przemyślenia. Oto niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę: trwałość, sztywność, możliwość regulacji…
Jak wybielić pożółkłe buty
Czytaj Dalej

Jak wybielić pożółkłe buty

Jeśli Twoje buty pożółkły, ważne jest, aby natychmiast je wyczyścić. Pozostawienie ich na dłużej zwiększa szansę na powstanie…