Włosy średnioporowate, czyli jakie? Charakterystyka

Włosy średnioporowate, czyli jakie? Charakterystyka

Każdy człowiek ma inne włosy. Poszczególne ich typy mają różne potrzeby i wymagają odpowiednich kosmetyków. Podstawowy podział włosów to podział pod względem porowatości. Można wyróżnić włosy niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. Aby wiedzieć, jakiej pielęgnacji wymagają Twoje włosy, trzeba rozpoznać ich typ. Tylko, jak to zrobić? Nie jest to takie trudne. Wystarczy przyjrzeć się problemom, z jakimi się zmagasz. Oto charakterystyka włosów średnioporowatych.

Włosy średnioporowate – jakie to włosy?

Porowatość to jedna z cech budowy włosów. Składa ją się na nią zarówno czynniki genetyczne, jak i sposób pielęgnacji czy indywidualne zaniedbania.

Porowatość to poziom rozchylenia łuski keratynowej. W przypadku włosów średnioporowatych rozchylenie łuski jest średnie, mieszczące się pomiędzy nisko- i wysokoporowatymi. Tego typu włosy charakteryzują się następującymi problemami:

  • przesuszeniem,
  • łamliwością i rozdwajającymi się końcówkami,
  • brakiem blasku.
Sprawdź:  Zalety i wady licówek porcelanowych w porównaniu do innych rodzajów licówek

Włosy średnioporowate to najczęstszy typ włosów u Słowian. Nie są bardzo problematyczne, ale wymagają stosowania dobrych kosmetyków nawilżających, wzmacniających i dodających blasku. Najczęściej z takim typem włosów mają do czynienia osoby z naturalnymi lokami.

Jakie potrzeby mają włosy średnioporowate?

Priorytetem w trosce o włosy średnioporowate jest zapewnienie im równowagi PEH, a więc proteinowej, emolientowej oraz humektantowej. Nietrudno jest tutaj przesadzić z olejkami. Kosmetyki na ich bazie wystarczy stosować raz w tygodniu. Najlepiej wybierać te bogate w białka oraz humektanty. Białka uzupełniają niedobory, a humektanty z kolei nawilżają włosy.

Warto też pomyśleć o zastosowaniu kosmetyków z dodatkiem silikonów, które świetnie domykają łuski włosów. Stają się one więc gładkie i lśniące. Pamiętaj, że włosy średnio i wysokoporowate raczej rzadko są takie z natury. Naturalne i zdrowe włosy powinny być niskoporowate. Na zwiększoną porowatość wpływa nieodpowiednia pielęgnacja i częste stylizowanie w wysokiej temperaturze. Odpowiednia pielęgnacja takich włosów ma więc na celu przywrócenie ich do stanu niskiej porowatości.

Sprawdź:  Zalety i wady licówek porcelanowych w porównaniu do innych rodzajów licówek

Jakie kosmetyki do włosów średnioporowatych stosować?

Przy włosach średnioporowatych łatwo można przesadzić z emolientami, co obciąża włosy. Zamiast nich lepiej stosować kosmetyki wyrównujące poziom PEH, a więc dodające włosom mocy, puszystości, nawilżenia i blasku.

W naszym sklepie znajdziesz naturalne kosmetyki do włosów średnioporowatych. Polecamy nasze szampony, które trzeba również dopasować do rodzaju skóry głowy, bo są to zarówno szampony do skóry normalnej, jak i wrażliwej i suchej.

Ciekawym rozwiązaniem jest szampon w kostce idealny do wrażliwej skóry głowy oraz nawilżający, nadający połysk i zapobiegający plątaniu się włosów. Oprócz szamponów mamy też naturalne odżywki roślinne, a także wiele innych kosmetyków, jak maski, olejki czy mgiełki.

Sprawdź:  Zalety i wady licówek porcelanowych w porównaniu do innych rodzajów licówek

Znajdziesz u nas kosmetyki zabezpieczające końcówki, rozgrzewające, czy do stosowania przy stylizacji włosów, w tym kręconych. Są to kosmetyki na dzień i na noc. Oferujemy także zestawy kosmetyków, na przykład odżywek. Z naszymi naturalnymi kosmetykami, zadbasz najlepiej o swoje średnioporowate i wrażliwe włosy, a także skórę głowy, której stan jest również bardzo ważny dla stanu włosów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *