Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy zależy od budowy twarzy. Osoby o owalnej lub okrągłej twarzy powinny trzymać się szerokich oprawek, które dopełniają mocną linię szczęki. Osoby o trójkątnej twarzy mogą wybrać oprawki podkreślające górną połowę twarzy, która jest węższa niż reszta twarzy. Aby dodać więcej głębi do wąskiej górnej części, możesz użyć zabawnych detali, takich jak kokarda lub frędzel.

Kwadratowe i prostokątne oprawki

Wybierając okulary, pamiętaj, że kształt Twojej twarzy jest ważnym czynnikiem. Jeśli Twoja twarz jest w kształcie serca, powinieneś wybrać oprawki, które równoważą najszerszą część twarzy i zwężają się przy podbródku. Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, wybierz oprawki z grubszym spodem i lekkimi, zaokrąglonymi wierzchami. Jeśli Twoja twarz jest okrągła, wybierz nieco szersze oprawki, a unikaj tych z ciężką dolną częścią.

Sposobem na określenie kształtu twarzy jest spojrzenie w lustro z włosami zaczesanymi do tyłu. Następnie za pomocą kawałka mydła obrysuj kontur swojej twarzy. Możesz użyć tego przewodnika, aby dobrać odpowiednie oprawki do swojego kształtu twarzy. Istnieje sześć popularnych kształtów twarzy: okrągła, owalna, sercowa, podłużna i jajowata. Każdy z tych kształtów ma swój własny, unikalny zestaw cech i potrzeb.

Twarze owalne mają równe proporcje rysów

Prawie każdy kształt twarzy może współpracować z oprawkami typu wayfarer i aviator. Te klasyczne wzory świetnie pasują do owalnych twarzy, ponieważ ich grube, prostokątne oprawki uzupełniają kształt i podkreślają jego cechy. Wybór zbyt dużych oprawek może zaburzyć równowagę owalnej twarzy, więc unikaj zbyt dużych oprawek, chyba że masz wydłużoną twarz lub cienkie rysy. Klasyczne oprawki typu wayfarer to najlepszy wybór dla owalnych twarzy.

Sprawdź:  Kolczyki wiszące - duże czy małe?

Jeżeli nie jesteś pewien, jaki masz kształt twarzy, skorzystaj ze strony internetowej, która umożliwia przesłanie zdjęcia twarzy, aby określić, jaki masz kształt. Owalne twarze mają zazwyczaj łagodną linię szczęki i nieco wyższe kości policzkowe. To sprawia, że są dobrymi kandydatami do noszenia okularów ze względu na ich wyważone proporcje. Jeśli nie jesteś pewien swojego kształtu twarzy, spróbuj przesłać selfie, aby określić kształt swojej twarzy.

Diamentowe twarze mają wysokie kości policzkowe i małe podbródki

Diamentowa twarz jest wynikiem wysokich kości policzkowych, długiej, wąskiej linii szczęki i spiczastych kości policzkowych. Te cechy sprawiają, że twarze diamentowe są wyjątkowe od twarzy owalnych, które mają podobną szerokość, ale mniejsze kości policzkowe. Ponadto, linia szczęki jest bardziej zaokrąglona niż czoło, co sprawia, że twarz diamentowa jest dłuższa niż jej szerokość. Linia włosów również ma tendencję do osiągania kanciastego punktu.

Najlepszą fryzurą dla twarzy diamentowej jest głęboki, zaczesany na bok grzywka, która zmiękcza twarz i zakrywa czoło. Dobrym wyborem jest również upięcie z boku, ponieważ zmniejsza ono wysokość twarzy, dzięki czemu oczy są bardziej widoczne. Ten typ upięcia nie nadaje się do włosów prostych, a długie, pełne grzywki nie są zalecane.

Okrągłe oprawki

Jeśli masz okrągłą twarz, możesz znaleźć idealną oprawkę, biorąc pod uwagę swoje cechy i kształt twarzy. Istnieje wiele kształtów okrągłych twarzy, więc jeśli chcesz znaleźć oprawę, która uzupełni Twoje cechy, powinnaś najpierw wiedzieć, jak określić, jaki masz typ twarzy. Następnie możesz wybrać ramkę, która uzupełni Twoje cechy i wyrazi Twój własny styl.

Sprawdź:  Torebka na listy - skórzana czy zamszowa?

W przypadku twarzy kwadratowej lub w kształcie diamentu, ramka w jasnym kolorze podkreśli Twoje rysy i zrównoważy miękkie krzywizny. Podobnie, grube fioletowe oprawki mogą dodać długości okrągłej twarzy. Okrągłe twarze z wydatnymi kośćmi policzkowymi mogą dodać struktury swoim rysom dzięki dużym, grubym oprawkom. Wybierając oprawkę do okrągłej twarzy, upewnij się, że pasuje ona do Twojego odcienia skóry.

Oprawki owalne

Wybierając okulary do owalnego kształtu twarzy, należy pamiętać o kilku wskazówkach. Chociaż prawie każdy rodzaj oprawki będzie dobrze pasował do Twojej owalnej twarzy, to oprawka kwadratowa lub prostokątna może nie wyglądać tak pochlebnie. Wybierając owalną oprawę, unikaj wąskich i ciężkich elementów konstrukcyjnych, które mogą dodać niepotrzebnej długości Twojej twarzy. Owalne twarze są najbardziej uniwersalnym kształtem twarzy i łatwo je schlebiać przy użyciu praktycznie każdego stylu ramki. Możesz również eksperymentować ze stylami, które wyglądają na edgy i nowoczesne i wypróbować najnowsze trendy. Pamiętaj jednak, by nosić to, co najlepiej wygląda na Twojej twarzy!

Wybierz geometryczne style, jeżeli masz twarz w kształcie serca. Zrównoważą one miękkie krzywizny i powinny być mniej więcej tak szerokie, jak najszersza część Twojej twarzy. W przypadku twarzy trójkątnej wybierz okulary z grubszymi oprawkami, które sięgają raczej do kości policzkowych niż do szczytu twarzy. Twarze trójkątne są zazwyczaj węższe w czole i mają wysokie kości policzkowe. Jeśli rozważasz noszenie okularów przeciwsłonecznych o trójkątnym kształcie, powinieneś unikać ciemnych oprawek, które mogą podkreślać Twoje rysy.

Sprawdź:  Opaska na głowę - nie tylko akcesorium sportowe

Oprawki diamentowe

Kobiety o twarzy w kształcie diamentu mogą nosić okulary typu kocie oczy, jeśli lubią, by ich oczy wydawały się szersze. Powinny wybierać oprawki z szeroką górną częścią, aby zrównoważyć swoje węższe części twarzy. Szeroka ramka zrównoważy również długie pionowe linie twarzy w kształcie diamentu. Aby nosić takie okulary, kobiety o diamentowych twarzach powinny wybrać szeroką oprawę z grubymi zausznikami. Jeśli wolą okrągłe oprawki, powinny wybrać styl z rogową oprawką.

Dla twarzy w kształcie diamentu najlepszym wyborem są oprawki czarne lub w kolorze żółwia. Mają one gładkie krzywizny, które równoważą kanciaste rysy twarzy. Okrągłe oprawki mogą również sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać bardziej inteligentnie. Okrągłe ramki są zwykle nazywane okularami designerskimi i są również dostępne w wielu stylach z przyciemnianymi soczewkami, w tym niebieskimi, fioletowymi i pomarańczowymi. Im bardziej jesteś wyjątkowy, tym bardziej wyjątkowe i zabawne mogą być Twoje okulary!

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Przykłady podręcznych toreb plażowych
Czytaj Dalej

Przykłady podręcznych toreb plażowych

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, jaką torbę kupić na plażę, możesz zacząć od obejrzenia przykładów toreb podręcznych. Możesz również…