Bierzmowanie w kościele a ubiór – Jaki strój będzie odpowiedni?

Bierzmowanie w kościele a ubiór – Jaki strój będzie odpowiedni?

Wybierając strój do bierzmowania, powinieneś wziąć pod uwagę formalność i powagę ceremonii. Strój do bierzmowania powinien być skromny i długi. Jeśli ceremonia jest formalna, staraj się wybrać kolor ciemnoniebieski lub granatowy. Nigdy nie powinieneś nosić czerni. Ale dopuszczalne jest noszenie niektórych odcieni brązu. W zależności od wydarzenia, możesz wybrać bardziej nieformalny strój, jeśli chcesz.

Strój do bierzmowania powinien być skromny

Kiedy zdecydujesz się na udział w ceremonii bierzmowania, ważne jest, abyś przestrzegał wytycznych Kościoła dotyczących sposobu ubierania się. Głównym celem dress code’u jest promowanie szacunku dla innych i świętości sakramentu. W tym celu należy nosić ubrania, które nie pokazują zbyt wiele skóry ani nie eksponują zbyt wiele ciała. Generalnie oznacza to noszenie skromnego stroju i unikanie rzeczy przezroczystych.

Tradycyjny styl sukienki do bierzmowania jest zaprojektowany tak, aby był skromny i odpowiedni do okazji. Strój do bierzmowania może być garniturem lub sukienką, ale nie powinien być zbyt krzykliwy. Główne kolory używane podczas ceremonii to czerwony i biały, kolory gołębia. Dziewczynki zazwyczaj będą nosić sukienkę, która jest prostsza niż sukienka na Pierwszą Komunię Świętą. Jest jeszcze kilka innych względów, jeśli chodzi o sukienkę:

Kolor sukienki powinien być jasny. Dla dziewczynek najlepiej założyć białe buty o zamkniętych palcach i skromną białą sukienkę. Dla chłopców wybierz garnitur, który jest zarówno konserwatywny, jak i spójny. Można też założyć strojne spodnie khaki, jeśli nie ma się garnituru. Dla chłopca możesz założyć krawat w neutralnym kolorze i koszulę wizytową. Można również wybrać strojny t-shirt, jeśli dziecko go nie posiada.

Dress code na ceremonię bierzmowania będzie się różnił w zależności od kościoła. W niektórych kościołach obowiązuje dress code, w innych nie ma to znaczenia. Niezależnie od tego, co się dzieje, najważniejszą rzeczą jest okazanie szacunku. Niezależnie od tego, czy uczęszczasz do kościoła konserwatywnego czy liberalnego, upewnij się, że jesteś skromnie ubrany. Słownik Merriam-Webster definiuje skromność jako “brak próżności lub zarozumiałości”.

Sprawdź:  Jak zrobić oryginalny prezent? Koszulki z nadrukiem na ważne okazje. Zabawne wzory własnego projektu

Powinien odzwierciedlać cześć

Uczestnicząc we mszy świętej, kandydaci i sponsorzy powinni ubierać się z czcią. Wszystkie ubrania powinny odzwierciedlać cześć dla Boga i Kościoła. Podczas mszy kandydaci i sponsorzy powinni unikać noszenia przezroczystych lub odkrywających ubrań. Jeśli kandydaci zdecydują się na sukienkę bez rękawów, powinni założyć sweter lub żakiet, aby zakryć ramiona. W przeciwnym razie powinni stosować się do wytycznych kościelnej komisji odzieżowej.

Powinno być formalne

Ubiór do bierzmowania jest kombinacją konserwatywnych stylów. Dla chłopców typowym strojem jest garnitur, natomiast dla dziewcząt odpowiednia jest prostsza sukienka. Kolory ceremonii to czerwony i biały, a symboliczna gołębica jest widoczna. Strój nie powinien być prześwitujący ani odkrywający. Sponsor również powinien ubrać się skromnie. Kandydat powinien nosić skromne ubranie, które odzwierciedla jego wiarę i godność okazji.

Obrzęd bierzmowania przeprowadza się zwykle w okresie dojrzewania, kiedy nastolatki są gotowe do zaangażowania się w swoją religię. Proces ten jest często poprzedzony klasą konfirmacyjną, która uczy młodych ludzi o wierze. Celem jest uświadomienie konfirmantom ich religii i jej tradycji. Bierzmowanie jest jednym z siedmiu sakramentów w katolicyzmie, a proces ten ma sprawić, że dziecko poczuje głębszą więź z kościołem.

Młode panie powinny ubierać się w skromny strój, taki jak spódnica i bluzka, a młodzi mężczyźni powinni nosić sukienki lub spodnie. Lepiej jest unikać wysokich obcasów lub sportowych kurtek. Chociaż ceremonia jest bardzo formalna, rodzice mają ostateczny głos w sprawie tego, co ich dzieci noszą. Nie jest właściwe, aby młoda osoba nosiła telefon komórkowy lub torebkę. Do stroju powinna być dołączona odpowiednia para butów.

Sprawdź:  Jak się ubrać na wesele po 50 roku życia

Podczas gdy ceremonia bierzmowania może mieć miejsce podczas Mszy Świętej, może się ona odbyć również poza liturgią. Biskup zakłada czerwone szaty liturgiczne, które symbolizują siedem darów Ducha Świętego. Do darów tych należą: mądrość, zrozumienie, rada, wiedza, pobożność i bojaźń Pańska. Sukienki do bierzmowania muszą być proste, skromne i eleganckie. Powinny być odpowiednio dopasowane i pozbawione szwów i guzików.

Powinny być długie

Chociaż bierzmowanie jest uważane za ważny kamień milowy w życiu młodego człowieka, istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, ubierając się na to wydarzenie. W związku z tym zaleca się unikanie noszenia ubrań ze zbyt odkrywającymi dekoltami lub sukienek bez rękawów. Należy również unikać biżuterii, ponieważ może ona rozpraszać uwagę od mówienia i od wyglądu osobistego. Jeśli zdecydujesz się na noszenie kolczyków, upewnij się, że są one wystarczająco małe, aby można je było ukryć. Kolejną zasadą dotyczącą ubioru jest to, że Twoje czoło musi być odkryte.

Strój powinien być skromny i elegancki. Dziewczęta powinny nosić białe buty o zamkniętych palcach ze skromną sukienką. Chłopcy powinni nosić garnitur lub spójny strój. Jeśli garnitur nie wchodzi w grę, dopuszczalna jest elegancka para spodni khaki i krawat w neutralnym kolorze. Dla starszych dziewcząt odpowiednia może być prosta, gustowna sukienka na ramiączkach. Odpowiednie może być również podstawowe bolerko. Biała spódnica o linii maxi lub do kolan jest solidną alternatywą.

Sukienka powinna mieć długość do kolan, ale jeśli jest dłuższa niż do kolan, powinna być przykryta żakietem. Nie powinna też być zbyt obcisła ani pokazywać zbyt wiele skóry. Jeśli nie chcesz wyjść na ulicę i zwrócić na siebie uwagi, unikaj noszenia czegoś zbyt obcisłego. Oprócz sukienki, należy nosić z nią dopasowany żakiet. Prezent pieniężny jest popularnym wyborem. Może on wynosić od 20 do 100 dolarów w zależności od regionu i relacji z konfirmantem.

Sprawdź:  Jak wybrać idealny płaszcz damski na wiosnę?

Jeśli ceremonia odbywa się w kościele katolickim, ważne jest, aby wybrać strój, który będzie odpowiedni na tę okazję. Czerwona szata jest tradycyjnie noszona przez biskupa przewodniczącego podczas ceremonii bierzmowania. Czerwony kolor symbolizuje czerwone języki ognia w dniu Pięćdziesiątnicy. Strój powinien być skromny, elegancki i niedopowiedziany. Zakładając strój do bierzmowania w kościele, należy upewnić się, że pasuje on do tematu kościoła.

Powinien być formalny zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta powinni założyć na uroczystość odpowiednio formalne ubranie. Chłopcy powinni założyć spodnie wizytowe oraz koszulę wizytową i krawat, opcjonalnie płaszcz sportowy lub sweter. Dziewczęta powinny założyć buty do sukienki. Bluzki powinny zakrywać klatkę piersiową, ramiona i plecy. Bierzmowanie jest ceremonią, która celebruje wiarę. Jednak nadal ważne jest, aby nosić odpowiedni ubiór, szczególnie dla dziewcząt.

Kościół katolicki naucza, że zarówno dziewczęta jak i chłopcy powinni mieć formalną ceremonię bierzmowania. Zarówno chrzest jak i bierzmowanie są sakramentami ustanowionymi przez Chrystusa w celu udzielenia łaski uświęcającej i wzmocnienia więzi między duszą danej osoby a Bogiem. Chociaż ceremonia powinna być formalna zarówno dla chłopców jak i dziewcząt, niektóre kościoły protestanckie nie przeprowadzają jej. Niektóre grupy protestanckie nie udzielają bierzmowania niemowlętom. Ponadto niektóre kościoły luterańskie nie uznają bierzmowania za sakrament, a jedynie uznają chrzest i Eucharystię.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Propozycje mody na rok 2022
Czytaj Dalej

Propozycje mody na rok 2022

Zieleń trawy, plisowane spódnice i opalizujące akcenty są w tym sezonie w modzie. Ale co będzie modne w…