Jak wybrać sobie kąpielówki na wakacje?

Wydawać by się mogło, że wybór najodpowiedniejszego stroju kąpielowego nie powinien przysparzać zbyt wielu kłopotów. Szczególnie jeśli chodzi o mężczyzn nie powinno to być trudne, gdyż w ich przypadku wybór jest ograniczony. Jak jest jednak w rzeczywistości?

Jak mężczyzna wybiera kąpielówki męskie?
Niewątpliwie, niegdyś sprawa była prosta. Wszystkie kąpielówki były szyte z podobnego materiału i w podobnym kroju. Dziś jednak wygląda to nieco inaczej. Materiał nie zawsze jest taki sam, jak również kroje są bardzo różne.

Zasadniczo rozróżnia się trzy rodzaje kąpielówek męskich. Pierwsze to te najbardziej tradycyjne, bez nogawek i obcisłe. Drugie natomiast to kąpielówki z krótkimi nogawkami, również obcisłe. Trzeci typ kąpielówek dla mężczyzn to szorty, z długimi nogawkami, które nie przylegają ściśle do ciała.

Niewątpliwie, z modowego punktu widzenia dzisiaj najbardziej polecane są szorty. Tym nie mniej, zdarza się, że nie da się obejść bez obcisłych kąpielówek. Wynika to między innymi z tego, że na niektórych kąpieliskach, zwłaszcza w kompleksach basenowych ze zjeżdżalniami szorty mogą po prostu nie być dopuszczalne z powodu regulaminu kąpieliska.

Warto również zauważyć, że niektórzy mężczyźni po prostu wolą kąpielówki przylegające do ciała. Jest im w nich zdecydowanie wygodniej. Wydaje się, że jeśli dobierze się jakiś atrakcyjny wzór to tego typu kąpielówki mogą być całkiem ciekawe i jak najbardziej godne polecenia. Niekoniecznie trzeba więc zawsze decydować się na długie i luźne szorty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *