Jak nosić marynarki damskie?

W ostatnich latach damskie marynarki robią zawrotna wręcz karierę w modowym światku. Projektanci niemal prześcigają się w kreowaniu nowych wzorów i fasonów, doceniając jednocześnie piękno i prostotę najbardziej klasycznych modeli, które z męskiej szafy pożyczyła jeszcze w zeszłym stuleciu Coco Chanel. Obecnie na sklepowych półkach mamy do wyboru nieograniczoną wręcz ilość modeli marynarek damskich, które pasują praktycznie do wszystkiego i stanowią rewelacyjne uzupełnienie bardzo różnorodnych stylizacji.

Jak zatem wybrać dla siebie odpowiedni fason? Z czym go zestawić i w jaki sposób łączyć z pozostałymi częściami garderoby? Warto poznać kilka praktycznych porad, które ułatwią zakupy i tworzenie niebanalnych, ale komfortowych zestawień zarówno na codzienne wyjścia do pracy, jak i na eleganckie przyjęcia i spotkania biznesowe.

Rodzaje marynarek

Marynarki damskie początkowo były związane głównie z sytuacjami oficjalnymi i biznesowymi. W obecnych czasach istnieje tak ogromny wybór krojów, kolorów i materiałów, z których szyje się, że można je podzielić na kilka rodzajów. Nieustannie rośnie popularność marynarek sportowych, a poza tym obniża się również granica wieku, w jakim wypada ja nosić. Zdecydowanie można dziś kupić marynarki klasyczne, eleganckie, a także dziewczęce i młodzieżowe. Wszystko zależy od indywidualnego stylu i preferencji.

Z czym zestawić damską marynarkę?

klasyczna marynarka damskaZ pewnością nikogo nie dziwi fakt, że nie istnieje jedna i uniwersalna recepta na stylizacje z tą częścią garderoby. Coraz to nowsze trendy w modzie za każdym razem dyktują inne i niebanalne sposoby na łączenie marynarek z pozostałymi elementami kobiecego stroju. Marynarki świetnie wyglądają w zestawieniu z jeansami, ze zwiewnymi sukienkami czy do klasycznych spodni rurek.

Najważniejsze w tym wszystkim jest dopasowanie marynarki do posiadanej sylwetki. Kobiety o figurze gruszki nie powinny zakładać zbyt obcisłych modeli, a te wysokie i szczupłe mogą wyrzucić ze swojej szafy marynarki zbyt szerokie i długie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *