Dobre kalesony

Przez niektórych uważane za obciachowe, przez innych za niezbędne – kalesony to ten element garderoby, którego nie widać, a zimą jest niezwykle istotny.

Kalesony przypominają nieco obcisłe spodnie dresowe. Jest to warstwa ubrania, która pełni funkcję ocieplającą, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Zakłada się je pod spodnie. Można stosować pod nie bieliznę (np. bokserki, slipy), choć w przypadku dobrych kalesonów i odpowiedniej higieny, wygodniej używa się ich bez dodatków.

Dawniej kalesony były wykonywane głównie z flaneli (rodzaj miękkiej tkaniny bawełnianej), która nie była zbyt rozciągliwa, więc końcówki nogawek musiały posiadać rozcięcia, umożliwiające wsunięcie łydki. Później przyszedł czas na zastosowanie rozciągliwego trykotu bawełnianego, który wyeliminował powyższy problem.

Obecnie do wykonania kalesonów, stosowane są nowoczesne materiały termoaktywne. Materiały takie, na bazie poliestrów lub mieszanek włókien syntetycznych z naturalnymi, przy swojej niskiej gęstości, zapewniają doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Kalesony termoaktywne wykonane sa ze specjalnych materiałów, które utrzymują przy powierzchni skóry cieniutką warstewkę ogrzanego powietrza i jednocześnie doskonale odprowadzają pot i wilgoć na zewnątrz. Ponadto odzież taka doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zazwyczaj nie uwiera, co sprawia, że jest praktycznie niewyczuwalna.

Wadą syntetyków stosowanych w kalesonach, jest niekiedy mechacenie się. W kalesonach wysokiej klasy efekt ten jest zminimalizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *