Body – uniwersalna podstawa wielu stylizacji

W szafie każdej pani oprócz bazowych podkoszulków, czy też małej czarnej, o czym często przypominają styliści, powinno także znaleźć się eleganckie body. To uniwersalny element, za pomocą którego można stworzyć zarówno stylizację luźniejszą, jak i bardziej oficjalną. W jaki sposób to zrobić?

Z czym łączyć body?

Najlepiej wyposażyć się w cieńsze, bawełniane body na ramiączkach, a także w te z krótkim i długim rękawem. Ta pierwsza propozycja zastąpi nam podkoszulek, zaś dwie kolejne, bluzkę. To, czy pani zdecyduje się na wybór gładkich czy też wzorzystych lub kolorowych modeli, zależy w dużej mierze od jej stylu życia i sposobu ubierania się. Ten rodzaj stroju ma jedną niepodważalną zaletę. Dzięki niemu nigdy żadna kobieta nie dozna sytuacji, w której bluzka nieestetycznie wychodzi jej ze spodni czy ze spódnicy. Jest to bardzo krępujące i nieprofesjonalne, zwłaszcza w sytuacjach biznesowych. Dzięki omawianemu strojowi można się swobodnie pochylać czy kucać, a zapięcie w kroku trzyma ten element stroju na miejscu.

Z czym łączyć body?

Białe lub czarne body można śmiało połączyć z żakietem i spódnicą ołówkową czy też blezerem i eleganckimi spodniami. To propozycja do pracy, na oficjalne spotkania czy rodzinne przyjęcia. W wersji luźniejszej ten detal łączymy z rurkami lub kwiecistą spódnicą z koła. Dzięki temu zyskamy wersję seksowną lub dziewczęcą, idealną na randkę. W tym przypadku body nie musi być gładkie i jednolite. Może być nawet jaskrawe. Jeżeli chcemy ukryć jakieś elementy figury, godne polecenia są body modelujące sylwetkę, na przykład brzuch, czy unoszące pośladki czy też piersi. Dzięki jednemu elementowi garderoby, możemy więc stworzyć kilka wersji strojów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *